Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO PL 09:25
четврток 20. септември 2018
Додај аларм
Принцезата и жабецот - poster
РежијаRon Clements
John Musker
СцеаристRon Clements
John Musker
рејтинг7.0/10
жанрАнимација
Авантура
Комедија
Семејство
Научна фантастика
Музика
Романса
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (21)

Број на коментари (-)

Принцезата и жабецот

The Princess and the Frog (2009)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(9.3/10)

Посета

6068

Содржина

Волт Дизни Анимејшн Студиос ви го претставува мјузиклот ПРИНЦЕЗАТА И ЖАБЕЦОТ, анимирана комедија што се одвива во Њу Орлеанс. Од творците на „Малата сирена и „Аладин, современа верзија од класична приказна, во која главните ликови се Тијана (АНИКА НОНИ РОУЗ), еден принц-жабец кој очајно сака пак да стане човек и судбоносниот бакнеж што ги води на луда авнатура низ мистичните речни заливи на Луизијана.
ПРИНЦЕЗАТА И ЖАБЕЦОТ го обележува враќањето на рачно-цртаната анимација од почитуваниот тим - Џон Маскер и Рон Клементс, со музика од композиторот Ренди Њуман, добитник на Оскар.
Сите ја знаат приказната во која принцезата наоѓа вистинска љубов кога бакнува жабец што магично се претвора во згоден принц. Во оваа приказна, девојката пак пакнува жабец, но резултатот е сосема спротивен; тоа е само едно од многуте изненадувања во оваа мешавина од чукнат хумор, возбуда, мелодија и емоции. Љубовта, на крај, ќе си го најде патот меѓу принцот и принцезата... Можеби помеѓу жабите... Или, пак, помеѓу светулка и предметот што таа го сака. Но, јасно е дека најважните нешта се под кожата. Во филмот игра најновата принцеза на Дизни, нивната следна голема приказна и враќањето на Студиото на дизниевите мјузикли, слични на класиците како „Убавицата и ѕверот, „Кралот Лав и „Аладин.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
недела, 23. септември 2018
14:00 Disney Cinemagic DE Принцезата и жабецот
понеделник, 24. септември 2018
10:05 HBO2 Принцезата и жабецот
вторник, 2. октомври 2018
14:40 HBO2 Принцезата и жабецот
среда, 3. октомври 2018
09:15 HBO2 Принцезата и жабецот


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме