Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO2 06:25
Додај аларм
Волас и Громит: Погрешни панталони - poster
РежијаNick Park
СцеаристNick Park
Bob Baker
рејтинг8.4/10
жанрАнимација
Краток
Комедија
Криминалистика
Семејство
Научна фантастика
ДржаваОбединетото Кралство
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (0)

Број на коментари (-)

Волас и Громит: Погрешни панталони

The Wrong Trousers (1993)

Гласови

Peter Sallis

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(0.0/10)

Посета

314

Содржина

Анимација на Ник Парк, наградена со „Оскар. Финансиите се слаби на ул. „Вест Волаби, па Волас е присилен да прими кираџија. За жал, кираџијата е еден намќорест пингвин, кој излегува дека е и злогласениот криминалец Федерс Мекгро. Кога Мекгро приспособува еден од изумите на Волас (автоматизираните технопантолани) и го присилува да украден еден скапоцен дијамант, Громит пристигнува во спасувачка мисија. Во финалето еден воз минува низ куќата на Волас и Громит додека познатата двојка се обидува да го совлада Федерс еднаш и засекогаш.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме