Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
TV 1000 12:55
Додај аларм
Урочената Ела - poster
РежијаTommy O'Haver
СцеаристLaurie Craig
Karen McCullah
NarratorEric Idle
рејтинг6.3/10
жанрКомедија
Семејство
Фантастика
Романса
ДржаваСАД
Ирска
Обединетото Кралство
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (9)

Број на коментари (-)

Урочената Ела

Ella Enchanted (2004)

Гласови

Steve Coogan

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(8.0/10)

Посета

9519

Содржина

Фантастична комедија според познатиот роман на Гејл Карсон Левин за Ела која се обидува да се ослободи од мистериозен урок фрлен врз неа кога се родила. Во главните улоги се Ен Хатавеј и Хју Денси.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
понеделник, 29. октомври 2018
14:05 TV 1000 Урочената Ела
среда, 31. октомври 2018
08:00 TV 1000 Урочената Ела


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме