Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO 23:20
четврток 27. септември 2018
Додај аларм
Страшен филм - poster
РежијаKeenen Ivory Wayans
СцеаристShawn Wayans
Marlon Wayans
рејтинг6.2/10
жанрКомедија
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (18)

Број на коментари (-)

Препораки
Inspektor
Inspektor
1965img/kanali/rts-sat.jpg
Sam u kući
Sam u kući
1990img/kanali/prva-plus.jpg
Kolo sreće
Kolo sreće
1983img/kanali/prva-plus.jpg
Vrijeme nježnosti
Vrijeme nježnosti
1983img/kanali/pink-2.jpg

Страшен филм

Scary Movie (2000)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(9.7/10)

Посета

5812

Содржина

Во оваа пародија на најпопуларните хорор-филмови, една група тинејџери почнува да ја следи сериски убиец, кој бара одмазда откако децата случајно убиваат човек по една автомобилска несреќа.
Во оваа пародија на најпопуларните хорор-филмови, една група тинејџери, не многу паметната Бафи, нејзината најдобра пријателка Бренда, наркоманчето Шорти, фудбалерот Реј, дрдорливиот Грег, сексуално опседнатиот Боби и неговата девојка Синди бегаат од еден манијак, кој бара одмазда откако децата по грешка убиваат еден човек по една сообраќајна несреќа. Тие, исто така, мораат да се справат и со љубопитната новинарка Гејл Хејлсторм и со ексцентричниот средношколски директор Сквигли.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)

AfroditaDiana

Hahahahaha. :)

Објавено 04.07.2016
1


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме