Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
TV 1000 01:50
Додај аларм
Страшен филм 2 - poster
РежијаKeenen Ivory Wayans
СцеаристShawn Wayans
Marlon Wayans
рејтинг5.3/10
жанрКомедија
ДржаваСАД
Канада
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (8)

Број на коментари (-)

Препораки
Dogodilo se jedne noći
Dogodilo se jedne noći
1934img/kanali/pink-2.jpg
Vrijeme nježnosti
Vrijeme nježnosti
1983img/kanali/pink-2.jpg
Voditelj uzvraća udarac
Voditelj uzvraća udarac
2004img/kanali/pink-2.jpg
Terminal
Terminal
2004img/kanali/prva-plus.jpg

Страшен филм 2

Scary Movie 2 (2001)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(9.5/10)

Посета

5655

Содржина

Група тинејџери се повикани да поминат една ноќ во Хел Хаус. Нивниот професор ги убедува дека тоа е за студија за несоница, но куќата чува некои мрачни тајни коишто групата треба да ги реши ако сакаат да си ги спасат животите.
Ова продолжение на големиот хит кој е пародија на тинејџерските хорор филмови е инспириран од филмовите за куќи со духови и обземање. Четворица студенти се поканети да поминат една ноќ во Хел Хаус, куќа со духови. Професорот Олдман ги убедува дека тоа е за еден школски проект, но ноќта не минува толку мирно. Господарот Кејн е долго време мртов, но сè уште планира да ужива, посебно со Алекс. Кога работите навистина стануваат лоши, групата мора д а работи заедно за да најде начин да го фати овој дух напасник.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
сабота, 22. септември 2018
04:35 HBO2 Страшен филм 2
недела, 23. септември 2018
00:25 Sky Cinema Comedy IT Страшен филм 2
петок, 28. септември 2018
00:45 HBO Страшен филм 2


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме