Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
Sky Cinema Uno 02:30
Додај аларм
Црниот лебед - poster
РежијаDarren Aronofsky
СцеаристMark Heyman
Andres Heinz
рејтинг8.0/10
жанрДрама
Трилер
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (24)

Број на коментари (-)

Црниот лебед

Black Swan (2010)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(8.6/10)

Посета

4358

Содржина

„Црниот лебед“ ја прикажува приказната за Нина (Натали Портман), балерина во њујоршка балетска компанија, чиј живот, како и на сите оние од нејзината професија, целосно е окупиран со танцувањето. Таа живее со својата мајка Ерика (Барбара Херши), пензионирана балерина, која енергично ја поддржува професионалната амбиција на својата ќерка. Кога уметничкиот директор Томас Лирој (Винсент Касел) одлучува да ја замени примабалерината Бет Мекинтајер (Винона Рајдер) во претставата „Лебедово езеро“, која треба да ја отвори новата сезона, Нина е неговиот прв избор. Но Нина има конкуренција во новата танчарка Лили (Мила Кунис), која исто така го импресионира Лирој. „Лебедово езеро“ има потреба од танчарки што можат да го играат невиниот и грациозен Бел лебед како и Црниот лебед, кој ја претставува лукавоста и сензуалноста. На Нина совршено ѝ прилега улогата на Белиот лебед, а Лили е персонификација на Црниот лебед. Додека се зголемува ривалството помеѓу двете млади танчарки и тоа преминува во изопачено пријателство, Нина почнува сè повеќе да доаѓа во допир со својата темна страна, со невнимателност која се заканува да ја уништи.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
понеделник, 8. октомври 2018
23:10 HBO3 Црниот лебед


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме