Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
TV 1000 22:10
Додај аларм
Вресок - poster
РежијаWes Craven
СцеаристKevin Williamson
рејтинг7.2/10
жанрХорор
Мистерија
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (7)

Број на коментари (-)

Вресок

Scream (1996)

Гласови

Roger Jackson

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(13.5/10)

Посета

1907

Содржина

Година по убиството на нејзината мајка, една тинејџерка ја тероризира нов убиец кој ја избира нејзе и нејзините пријатели како своја цел со помошна хорор филмови во оваа игра на животот и смртта.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
петок, 12. октомври 2018
22:00 SciFi Вресок
вторник, 16. октомври 2018
02:00 SciFi Вресок
петок, 19. октомври 2018
00:00 SciFi Вресок


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме