Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
TV 1000 18:50
четврток 27. септември 2018
Додај аларм
Милениците на Америка - poster
РежијаJoe Roth
СцеаристBilly Crystal
Peter Tolan
рејтинг5.7/10
жанрКомедија
Романса
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (2)

Број на коментари (-)

Милениците на Америка

America's Sweethearts (2001)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(6.0/10)

Посета

4364

Содржина

Гвен и Еди се омилената двојка во земјата. Но, кога нивната јавна романса се претвора во приватно раскинување, само агентот Ли и асистентката на Гвен, Кики, можат да им помогнат на Гвен и на Еди да го промовираат најновиот филм.
Кики Харисон (Џулија Робертс) е посветена лична асистентка на убавата и самозаљубена мега-ѕезда Гвен Херисон (Кетрин Зета-Џонс). Таа е и сестра на Гвен. Животот со нејзината славна сестра никогаш не бил лесен за срамежливата Кики, но тој ќе стане уште потежок бидејќи таа се согласува да им помогне на Гвен и на нејзиниот отуѓен сопруг, актерот Еди (Џон Кјузак), да се соединат за последното појавување за промоцијата на нивниот најнов филм. Сепак, нема многу љубов помеѓу овие миленици на јавноста по деветте филмски хитови заедно и по 18-месечното раскинување поради аферата на Гвен со нејзиниот шпански колега Хектор (Хенк Азарија). Напорите на Кики наскоро се поткопани од еден поголем проблем, кога нејзиното долгогодишно пријателство со Еди изненадувачки добива романтична нота.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
сабота, 29. септември 2018
22:45 TV 1000 Милениците на Америка
вторник, 2. октомври 2018
22:50 TV 1000 Милениците на Америка
петок, 5. октомври 2018
21:00 TV 1000 Милениците на Америка
недела, 28. октомври 2018
15:40 TV 1000 Милениците на Америка


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме