Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
SUPER RTL 20:15
Додај аларм
Кунг фу панда 2 - poster
РежијаJennifer Yuh Nelson
СцеаристJonathan Aibel
Glenn Berger
рејтинг7.3/10
жанрАнимација
Акција
Авантура
Комедија
Семејство
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (13)

Број на коментари (-)

Кунг фу панда 2

Kung Fu Panda 2 (2011)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(9.3/10)

Посета

2411

Содржина

По го живее својот сон како Воинот Змеј, штитејќи ја Долината на мирот, но неговиот нов живот е под закана од појавата на еден нов и моќен негативец, кој планира да употреби тајно оружје за да ја освои Кина и да ја уништи вештината кунг-фу.
По го живее својот сон како Воинот Змеј, штитејќи ја Долината на мирот, заедно со своите пријатели и кунг-фу мајстори наречени „Бесна петорка“ – Тигрицата, Жеравот, Богомолката, Змијата и Мајмунот. Но, новиот живот на По е под закана поради појавата на еден нов и моќен негативец, кој планира да употреби едно тајно и несопирливо оружје за да ја освои Кина и да ја уништи вештината кунг-фу. По и „Бесната петорка“ мораат да патуваат низ Кина за да се соочат со оваа закана и да ја победат. Но, како може По да го сопре оружјето што може да го сопре кунг-фу? Тој мора да погледне во своето минато и да ги открие тајните на сопственото мистериозно потекло и само тогаш ќе биде во можност да ја ослободи силата што му е потребна за да успее.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)

Janika

Dobar

Објавено 05.11.2011
1


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме