Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
FTV 00:00
Додај аларм
Изгубените момчиња: Жед - poster
РежијаDario Piana
СцеаристEvan Charnov
Hans Rodionoff
рејтинг5.2/10
жанрАкција
Авантура
Комедија
Хорор
Трилер
ДржаваЈужна Африка
САД
Германија
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (1)

Број на коментари (-)

Изгубените момчиња: Жед

Lost Boys: The Thirst (2010)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(11.5/10)

Посета

856

Содржина

Ловците на вампири, браќата Фрог се враќаат! Кори Фелдман се враќа како смртниот непријател на крвожедните демони во овој трет дел на филмовите за „Изгубените момчиња“.
Во Сан Казадор, Калифорнија, смотаниот ловец на вампири, Едгар Фрог (Кори Фелдман) е избркан од неговата приколка. Но, писателката на бестселери, Гвен Либер (Танит Феникс) му нуди работа да го уништи главниот вампир, ДИЏЕЈ ИКС (Себ Кастанг), кој промовира рејв забави низ светот за да ја зголеми својата армија од вампири. Гвен кажува дека нејзиниот брат, Питер има исчезнато во Ибица пред две години, на една техно забава промовирана од вампир. Сега, ДИЏЕЈ ИКС доаѓа во Сан Казадор за да промовира жртвување за време на забава при крвава месечина, на следниот петок, а Едгар открива дека забавата ќе се случува во една кланица на еден остров. Гвен го најмува и холивудскиот учесник на едно реално шоу, Ларс Вон Гетз, кој доаѓа со камерманот, Клаус. Едгар го кани својот брат, Алан (Џејмисон Њулендер) да се придружи на тимот, но тој одбива и се здружува со својата пријателка, Зои (Кејси Б. Долан). Кога групата го наоѓа ДИЏЕЈ ИКС, Едгар открива тајна за главниот вампир.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме