Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO3 08:00
Додај аларм
Автомобили 2 - poster
РежијаJohn Lasseter
Brad Lewis
СцеаристJohn Lasseter
Brad Lewis
рејтинг6.0/10
жанрАнимација
Авантура
Комедија
Семејство
Спорт
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (17)

Број на коментари (-)

Автомобили 2

Cars 2 (2011)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(9.0/10)

Посета

5673

Содржина

Автомобилската ѕвезда на тркачките патеки, Лајтнинг Меквин и незаменливиот партнер Мејтер заедно одат на возбудливи нови места во „Автомобили 2“ кога заминуваат преку морето за да се натпреваруваат во првото светско гран при кое ќе го одреди најбрзиот автомобил на светот. Но, патот до шампионатот е преполн со дупки, скратени патчиња и урнебесни изненадувања кога Мејтер влетува во една интригантна авантура со меѓународна шпионажа. Мејтер е растргнат помеѓу желбата да му помогне на Лајтнинг Меквин во големата трка и неговата задача во една тајна мисија која ја оркестрираат големиот британски шпион Фин Мекмисл и неверојатниот шпион-почетник Холи Шифтвел. Патувањето на Мејтер кое е преполно со акција, го води низ една експлозивна брканица по улиците на Јапонија и Европа во која му се придружуваат неговите пријатели, а ја гледа целиот свет. Брзата забава вклучува живописна автомобилска екипа која ја комплетираат лошите негативци и меѓународните тркачки натпреварувачи.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)

Janika

nISAM GLEDALA ALI SAM SIGURNA DA JE ODLIČAN

Објавено 05.11.2011
1


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме