Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
TNT ES 08:41
Додај аларм
Џони Инглиш: Повторно роден - poster
РежијаOliver Parker
СцеаристHamish McColl
William Davies
рејтинг6.0/10
жанрАкција
Авантура
Комедија
Криминалистика
ДржаваСАД
Франција
Обединетото Кралство
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (28)

Број на коментари (-)

Џони Инглиш: Повторно роден

Johnny English Reborn (2011)

Гласови

Mariella Frostrup

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(10.6/10)

Посета

8726

Содржина

Роан Аткинсон се враќа во улогата на случајниот таен агент, кој не знае што е тоа страв и опасност во хумористичниот шпионски трилер „Џони Инглиш: Повторно роден. Во неговата најнова авантура, чудниот разузнавачки офицер во кралската тајна служба мора да спречи една група меѓународни атентатори пред тие да убијат еден светски лидер и да предизвикаат глобален хаос.
Во годините откако врвниот шпион на МИ7 исчезнува, тој ги вежбал своите уникатни вештини во еден далечен регион во Азија. Но, кога надредените во неговата агенција дознаваат за обид за атентат врз кинескиот премиер, тие мораат да го пронајдат необичниот агент. Штом му е повторно потребен на светот, Џони Инглиш се враќа во акција.
Со уште една шанса за искупување, тој мора да ги искористи најновите технолошки уреди за да ја разбие мрежата која кова завера во КГБ, ЦИА, па дури и во МИ7. Имајќи само неколку дена до лидерската конференција, еден човек мора да го искористи секој трик што го знае за да нè заштити сите нас. За Џони Инглиш, катастрофата можеби е избор, но неуспехот никако.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)

dxdy

ovaj nastavak bolji nego 007

Објавено 31.01.2014

Atti

Fenomenalan film ,pun komicnih akcija sve u svemu fenomenalno

Објавено 08.05.2014
2


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме