Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
TV 1000 16:45
Додај аларм
Ема - poster
РежијаDouglas Mcgrath
СцеаристJane Austen
Douglas McGrath
рејтинг6.0/10
жанрКомедија
Драма
Романса
ДржаваОбединетото Кралство
САД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (3)

Број на коментари (-)

Ема

Emma (1996)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(7.0/10)

Посета

2730

Содржина

Во рурална Англија од 1800-тите, на една млада стројничка ѝ тргаат наопаку работите откако ќе ѝ најде маж на една жена.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
вторник, 2. октомври 2018
03:50 Cinemax 2 Ема
вторник, 2. октомври 2018
13:00 Cinemax 2 Ема
среда, 10. октомври 2018
11:05 Cinemax 2 Ема


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме