Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
TNT ES 03:25
понеделник 25. септември 2018
Додај аларм
Воениот коњ - poster
РежијаSteven Spielberg
СцеаристLee Hall
Richard Curtis
рејтинг7.2/10
жанрДрама
Војна
ДржаваСАД
Индија
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (21)

Број на коментари (-)

Воениот коњ

War Horse (2011)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(8.8/10)

Посета

11943

Содржина

Од режисерот Стивен Спилберг пристигнува филмот „Воениот коњ“, кој е епска авантура наменета за публика од сите возрасти. Филмот се одвива во рурална Англија и во Европа за време на Првата светска војна. „Воениот коњ“ започнува со неверојатното пријателство меѓу еден коњ по име Џои и еден млад маж по име Алберт, кој го скротува и го тренира. Кога тие присилно се разделени, филмот го прикажува неверојатното патување на коњот низ војната, менувајќи ги и инспирирајќи ги животите на сите оние што ги среќава, британската коњица, германските војници и еден француски фармер и неговата внука, пред приказната да постигне емоционален климакс во срцето на „ничија земја“. Првата светска војна се искусува преку патувањето на овој коњ, кое претставува одисеја на радост и тага, на страсно пријателство и многу авантура.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме