Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO2 06:00
Додај аларм
Дневникот на Грег - poster
РежијаThor Freudenthal
СцеаристJackie Filgo
Jeff Filgo
рејтинг6.2/10
жанрКомедија
Семејство
ДржаваСАД
Обединетото Кралство
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (2)

Број на коментари (-)

Дневникот на Грег

Diary of a Wimpy Kid (2010)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(7.7/10)

Посета

1867

Содржина

Семејна комедија врз основа на бестселер - илустрираниот роман кој ги прикажува авантурите на еден остроумен средношколец што мора некако да го преживее најстрашното време во животот на секого: средното училиште.
За Грег Хефри средното училиште е најглупавото нешто што некогаш е измислено. Тоа е место преполно со разни предизвици, меѓу кои се и мороните, задевањата, насилниците, напуштеноста за време на ручекот во кафетеријата и скапаните сирења. За да ја преживее бесконечната мака и за да добие признание и статус што мисли дека ги заслужува, Грег смислува бесконечно многу шеми, но сите тргнуваат во погрешна насока. И сето тоа го запишува на хартија во дневник за кој Грег инсистира дека „НЕ е дневник, туку журнал!“, претпочитајќи ги помалку женствените називи. Во него ги запишува своите ставови, мисли, приказни за семејните проблеми и (потенцијалните) училишни триумфи. „Еден ден, кога ќе станам познат“, пишува Грег, „ќе имам поумна работа од тоа да одговарам на глупавите прашања на луѓето по цел ден“. И така се роди „Дневникот на Грег“.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
вторник, 9. октомври 2018
08:25 HBO Дневникот на Грег


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме