Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
Disney Cinemagic DE 15:15
Додај аларм
Храбрата Мерида - poster
РежијаMark Andrews
Brenda Chapman
СцеаристBrenda Chapman
Mark Andrews
рејтинг7.1/10
жанрАнимација
Авантура
Комедија
Семејство
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (21)

Број на коментари (-)

Храбрата Мерида

Brave (2012)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(7.9/10)

Посета

6033

Содржина

Уште од древни времиња, приказните за епските битки и митските легенди се пренесувале низ генерациите во мистериозните шкотски планини. Во филмот „Храбрата Мерида“, на митовите им се придружува една нова приказна со смелата принцеза...
Уште од древни времиња, приказните за епските битки и митските легенди се пренесувале преку генерациите во суровите и мистериозни шкотски планини. Од „Дизни“ и „Пиксар“, една нова приказна им се придружува на митовите, кога храбрата принцеза Мерида се соочува со традицијата и ја предизвикува судбината за да го промени тоа што ѝ е пишано. „Храбрата Мерида“ го прикажува херојското патување на Мерида, вешта стрелачка и тврдоглава ќерка на кралот Фергус и на кралицата Елинор. Решена да ја создаде сопствената животна патека, Мерида се противи на еден древен обичај, кој е свет за бунтовните феудални господари во земјата, големиот лорд Мекгафин, грдиот лорд Мекинтош и тврдоглавиот лорд Дингвол. Постапките на Мерида несакајќи предизвикуваат хаос и бес во кралството, а кога бара помош од една ексцентрична вештерка, таа добива исполнување на една желба што носи лоша судбина. Опасноста ја тера Мерида да ги искористи сите свои вештини и ресурси, вклучително и нејзините тројца итри и немирни браќа-близнаци, во обид да го спречат проклетството пред да биде премногу доцна, откривајќи го значењето на вистинската храброст.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)

Larubya

Hhahahaaa...kako je sladka !!!

Објавено 17.11.2012

Atti

jako dobar uradjeni film ....extra

Објавено 23.09.2013
2


Реприза:
среда, 26. септември 2018
09:30 HBO PL Храбрата Мерида
сабота, 29. септември 2018
09:05 Sky Cinema Disney Храбрата Мерида
сабота, 29. септември 2018
19:20 Sky Cinema Disney Храбрата Мерида
недела, 30. септември 2018
07:10 Sky Cinema Disney Храбрата Мерида


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме