Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
O2 02:45
Додај аларм
Суштество - poster
РежијаMatthijs van Heijningen Jr.
СцеаристEric Heisserer
John W. Campbell Jr.
рејтинг6.2/10
жанрХорор
Мистерија
Научна фантастика
Трилер
ДржаваСАД
Канада
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (5)

Број на коментари (-)

Суштество

The Thing (2011)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(8.4/10)

Посета

5830

Содржина

Филмот е за дејство што му претходи на истоимениот хорор-класик на Џон Карпентер од 1982 г. „Суштество“, а се одвива во една изолирана база на Антарктикот, каде што едно надежно научно откритие станува мисија за преживување откако еден вонземјанин е откопан од тимот меѓународни научници. Паранојата се шири како епидемија меѓу истражувачите на осамената колонија, кога се покажува дека суштеството има моќ да ја менува формата, што му дозволува да стане совршена реплика на кое било живо суштество. Но, иако тоа може да преземе облик на кој било човек, однатре е нечовечно.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме