Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
Movistar Comedia 21:30
Додај аларм
Хотел Трансилванија - poster
РежијаGenndy Tartakovsky
СцеаристPeter Baynham
Robert Smigel
рејтинг7.0/10
жанрАнимација
Комедија
Семејство
Научна фантастика
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (23)

Број на коментари (-)

Хотел Трансилванија

Hotel Transylvania (2012)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(9.9/10)

Посета

2283

Содржина

Добре дојдовте во „Хотел Трансилванија, раскошното одморалиште на Дракула каде што чудовиштата и нивните семејства можат спокојно да се одморат и да бидат чудовишта какви што се, без да им додеваат луѓето. Во еден посебен викенд, Дракула кани некои од најпознатите чудовишта на светот, Франкенштајн и неговата невеста, мумијата, невидливиот човек, семејството врколаци и уште многу други, за да го прослават 118 роденден на својата ќерка Мавис. Дракула нема проблем да ги нагости сите овие легендарни чудовишта, но светот почнува да му се распаѓа кога еден обичен тип наминува во хотелот и фрла око на Мавис.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
недела, 23. септември 2018
17:30 HBO2 Хотел Трансилванија
вторник, 9. октомври 2018
13:25 HBO3 Хотел Трансилванија


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме