Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
TV 1000 10:45
Додај аларм
Крик за слобода - poster
РежијаRichard Attenborough
СцеаристJohn Briley
Donald Woods
рејтинг7.3/10
жанрБиографија
Драма
ДржаваОбединетото Кралство
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (4)

Број на коментари (-)

Крик за слобода

CRY FREEDOM (1987)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(7.3/10)

Посета

4995

Содржина

Јужноафриканскиот новинар Доналд Вудс е принуден да избега од земјата по обидот да ја испита смртта на својот притворен пријател, црниот активист Стив Бајко.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
недела, 30. септември 2018
06:30 TV 1000 Крик за слобода
вторник, 23. октомври 2018
11:50 TV 1000 Крик за слобода
четврток, 25. октомври 2018
18:25 TV 1000 Крик за слобода


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме