Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
Premium Cinema Emotion 19:05
Додај аларм
Арго - poster
РежијаBen Affleck
СцеаристChris Terrio
Tony Mendez
рејтинг7.7/10
жанрБиографија
Драма
Трилер
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (21)

Број на коментари (-)

Арго

Argo (2012)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(7.7/10)

Посета

7612

Содржина

Лажно дејствувајќи како холивудски продуцент кој бара локација за научно-фантастичен филм, еден агент на ЦИА (Бен Афлек) почнува опасна операција да спаси шестмина Американци во Техеран при американската заложничка криза во Иран во 1980 г.
Филмот „Арго“ е според вистинити настани и ја прикажува ризичната тајна операција за спасување на шестмина Американци, која се одвиваше зад сцените на иранската заложничка криза, а за која јавноста не ја знаеше вистината со децении. На 4 ноември 1979 година, кога иранската револуција ја достигнува точката на вриење, милитантите влегоа во Амбасадата на САД во Техеран, земајќи 52 Американци како заложници. Но, среде хаосот, шестмина Американци успеваат да избегаат и да најдат прибежиште во домот на канадскиот амбасадор. Знаејќи дека е само прашање на време пред шестмината да бидат најдени, а веројатно и убиени, еден специјалист за извлекување, кој работи за ЦИА, по име Тони Мендез (Бен Афлек), осмислува ризичен план за безбедно да ги извлече од земјата. Планот е толку неверојатен што може да се случи само на филм.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме