Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO2 13:35
четврток 20. септември 2018
Додај аларм
Растури ги Ралф - poster
РежијаRich Moore
СцеаристRich Moore
Phil Johnston
рејтинг7.7/10
жанрАнимација
Авантура
Комедија
Семејство
Фантастика
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (12)

Број на коментари (-)

Растури ги Ралф

Wreck-It Ralph (2012)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(6.4/10)

Посета

2223

Содржина

„Растури ги Ралф“ е лик од видеоигра кој сака да биде обожаван како совршениот добар тип од неговата игра, „Поправи го Феликс“. Ралф се вовлекува во една модерна игра со пукање, во надеж дека ќе го докаже својот хероизам...
Во „Растури ги Ралф“ еден негативен лик сака да биде обожаван како совршено добриот тип од неговата игра „Поправачот Феликс“. Проблемот е што никој не сака негативец. Но, сакаат херои... па, кога пристигнува една нова, модерна игра со пукање, во која главна улога има опасниот наредник Калхун, Ралф на тоа гледа како на своја шанса да биде херој и да стане среќен. Тој се вовлекува во играта со едноставен план, да освои медал, но за кусо време уништува сè и по грешка ослободува смртоносен непријател кој им се заканува на сите игри во флиперницата. Која е единствената надеж на Ралф? Венелопа вон Швиц, младата бељаџика од една шарена игра за картинг-трки, која можеби ќе биде таа која ќе го научи Ралф што значи да се биде добар тип. Но, дали тој ќе сфати дека е доволно добар за да биде херој пред играта да заврши за целата флиперница?

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
петок, 21. септември 2018
06:00 HBO2 Растури ги Ралф
вторник, 25. септември 2018
13:40 HBO Растури ги Ралф
петок, 28. септември 2018
14:35 HBO PL Растури ги Ралф
сабота, 29. септември 2018
08:10 HBO PL Растури ги Ралф


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме