Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO 12:05
Додај аларм
Царството на волшебникот од Оз - poster
РежијаSam Raimi
СцеаристMitchell Kapner
David Lindsay-Abaire
рејтинг6.3/10
жанрАвантура
Комедија
Драма
Семејство
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (11)

Број на коментари (-)

Царството на волшебникот од Оз

Oz the Great and Powerful (2013)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(8.1/10)

Посета

7079

Содржина

Кога магионичарот Оскар Дигс претерува со триковите, тој е вовлечен во фантастичната земја Оз каде што мора да се снаоѓа преобразувајќи се себеси во голем и моќен волшебник, а можеби дури и во подобар човек.
Кога безначајниот циркуски магионичар Оскар Дигс, кој има сомнителна етика, е оттргнат од правливиот Канзас и е однесен во раздвижената земја Оз, тој мисли дека тоа е неговата шанса за слава и богатство, но тоа е така сè додека не ги сретне трите вештерки Теодора, Еванора и Глинда, кои не се убедени дека тој е големиот волшебник што сите го очекуваа. Не сакајќи, тој е вовлечен во огромните проблеми со кои се соочуваат земјата Оз и нејзините жители. Оскар мора да открие кој е добар а кој е лош, пред да биде премногу доцна. Користејќи ги своите магионичарски таленти, преку создавање илузии и преку креативноста, но и со малку волшепство, Оскар се преобразува себеси не само во големиот и моќен Волшебник од Оз туку и во подобар човек.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
сабота, 29. септември 2018
06:00 HBO Царството на волшебникот од Оз
сабота, 29. септември 2018
20:10 HBO PL Царството на волшебникот од Оз
недела, 30. септември 2018
13:30 HBO PL Царството на волшебникот од Оз
петок, 5. октомври 2018
20:30 HBO2 Царството на волшебникот од Оз


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме