Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
KINO 18:00
Додај аларм
Џек, убиецот на џинови - poster
РежијаBryan Singer
СцеаристDarren Lemke
Christopher McQuarrie
рејтинг6.3/10
жанрАвантура
Фантастика
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (12)

Број на коментари (-)

Џек, убиецот на џинови

Jack the Giant Slayer (2013)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(9.3/10)

Посета

6082

Содржина

Древната војна помеѓу луѓето и расата џинови повторно се разгорува кога младиот селанец Џек, кој се бори за кралството и за љубовта на една принцеза, отвора порта што ги поврзува двата света.
Една древна војна повторно се разгорува кога еден млад селанец не сакајќи отвора порта помеѓу нашиот свет и страшната раса џинови. Џиновите доаѓаат на Земјата првпат по повеќе векови и се обидуваат да ја освојат земјата што некогаш ја изгубиле, присилувајќи го младиот Џек (Николас Холт) да се бори за да ги запре. Борејќи се за кралството и за својот народ, како и за љубовта на една храбра принцеза, Џек се соочува со незапирливите воини за кои мислел дека постојат само во легендите, па добива шанса и самиот да стане легенда.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
среда, 26. септември 2018
14:35 HBO2 Џек, убиецот на џинови
петок, 28. септември 2018
14:25 KINO Џек, убиецот на џинови
петок, 28. септември 2018
18:05 TNT ES Џек, убиецот на џинови
сабота, 29. септември 2018
11:25 KINO Џек, убиецот на џинови


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме