Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO2 07:25
Додај аларм
Чудниот живот на Тимоти Грин - poster
РежијаPeter Hedges
СцеаристPeter Hedges
Ahmet Zappa
рејтинг6.6/10
жанрКомедија
Драма
Семејство
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (3)

Број на коментари (-)

Чудниот живот на Тимоти Грин

The Odd Life of Timothy Green (2012)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(6.0/10)

Посета

2330

Содржина

Инспиративна, волшебна приказна за среќната брачна двојка Синди и Џим Грин (Џенифер Гарнер и Џоел Едгертон), кои одвај чекаат да создадат семејство, но можат само да сонуваат за тоа како ќе изгледа нивното дете. Кога младиот Тимоти (Си-Џеј Адамс) се појавува пред нивниот праг во една бурна ноќ, Синди и Џим и нивниот мал град Стенливил дознаваат дека понекогаш неочекуваните настани ги носат најголемите животни дарови.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме