Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO2 07:25
Додај аларм
Многу слично на љубов - poster
РежијаNigel Cole
СцеаристColin Patrick Lynch
рејтинг6.6/10
жанрКомедија
Драма
Романса
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (6)

Број на коментари (-)

Многу слично на љубов

A Lot Like Love (2005)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(6.0/10)

Посета

6560

Содржина

На некои луѓе им се потребни години за да се вљубат на прв поглед... „Многу слично на љубов е романтична комедија за судбината, поврзаноста и тенката линија помеѓу случајните пријателства и вечната љубов. Филмот ја следи врската помеѓу Оливер (Ештон Качер) и Емили (Аманда Пит) кои се сретнале на летот од Лос Анџелес до Њујорк пред седум години, а секој од нив изјавил дека направиле грешка што влегле во авантурата. Животот постојано ги спојува во текот на седумте години, но изгледа дека времето никогаш не е она вистинското. Додека се мачат со своите други партнери, имаат проблеми со кариерите и раскинувањата, тие полека стануваат добри пријатели што може да си кажат сѐ еден на друг. Додека се во потрага по љубов и врска што нема да заврши катастрофално, на Оливер и Емили им се потребни седум години за да сфатат дека можеби тоа што го имаат е нешто многу слично на љубов.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
понеделник, 1. октомври 2018
10:00 HBO Многу слично на љубов
понеделник, 1. октомври 2018
10:10 HBO PL Многу слично на љубов
вторник, 9. октомври 2018
06:40 HBO Многу слично на љубов
сабота, 13. октомври 2018
06:00 HBO Многу слично на љубов


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме