Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO 08:45
Додај аларм
Аладин и кралот на крадците - poster
РежијаTad Stones
СцеаристMark McCorkle
Robert Schooley
рејтинг6.4/10
жанрАнимација
Авантура
Комедија
Семејство
Музика
Романса
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (0)

Број на коментари (-)

Аладин и кралот на крадците

Aladdin and the King of Thieves (1996)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(0.0/10)

Посета

302

Содржина

Конечно, Аладин може да се ожени со принцезата Јасмин. Но, кога 40-те разбојници ја прекинуваат свадбата и се обидуваат да украдат еден волшебен талисман, Аладин е вовлечен во опасно патешествие за да ги спречи разбојниците.
Погледнете го последното поглавје од сагата за Аладин во филмот „Аладин и кралот на крадците“ на „Дизни“. Во Аграба има голема забава кога принцезата Јасмин и Аладин конечно ќе направат свадба. Но прво мораат да ги спречат легендарните четириесет разбојници да украдат еден таинствен свадбен подарок, талисман кој може да ги доведе до невидени богатства. Придружете им се на Аладин и на пријателите, Јасмин, Абу, килимот и, секако, секогаш забавниот дух, во нивната потрага по четириесетте разбојници, кога ќе дознаете и дека таткото на Аладин уште е жив. Со постојана смеа и со шест спектакуларни песни, вклучително и една урнебесна песна на духот, филмот „Аладин и кралот на крадците“ ќе ви овозможи возбудлива авантура што никогаш нема да ја заборавите!

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме