Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO PL 14:05
Додај аларм
Браќата Грим - poster
РежијаTerry Gilliam
СцеаристEhren Kruger
рејтинг5.9/10
жанрАвантура
Комедија
Фантастика
Трилер
ДржаваСАД
Република Чешка
Обединетото Кралство
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (6)

Број на коментари (-)

Браќата Грим

The Brothers Grimm (2005)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(8.2/10)

Посета

8105

Содржина

Собирачите на фолклорно наследство и измамниците Џејк и Вил патуваат од село во село, преправајќи се дека ги заштитуваат селаните од волшебни суштества. Сепак, тие среќаваат вистински волшебни суштества во една проколната шума.
Вил и Џејк Грим заработуваат за живот патувајќи од село во село, борејќи се со чудни натприродни суштества. Барем така ги лажат луѓето. Всушност, Вил и Џејк се измамници, кои ги исценираат нападите од духови, а потоа бараат пари за да ги избркаат. Измамата оди според планот сѐ додека не доаѓаат во град што се граничи со вистинска проколната шума. Сега кога среќаваат многу фантастичните суштества и возбудливите ситуации што ги има во нивните сакани бајки, браќата Грим ќе мораат да научат да се справат со вистинската магија.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
среда, 26. септември 2018
07:35 HBO PL Браќата Грим
среда, 10. октомври 2018
09:05 HBO2 Браќата Грим


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме