Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO PL 07:45
четврток 27. септември 2018
Додај аларм
Авиони - poster
РежијаKlay Hall
СцеаристJohn Lasseter
Klay Hall
рејтинг5.8/10
жанрАнимација
Авантура
Комедија
Семејство
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (6)

Број на коментари (-)

Авиони

Planes (2013)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(9.0/10)

Посета

1366

Содржина

Светот на анимираниот филм „Автомобили прави прелет кон анимираниот филм „Авиони, воздушна анимирана комедија, преполна со акција и авантура. Придружете му се на Дасти, авион за земјоделско запрашување со „високи соништа и со единствена шанса да се натпреварува против најбрзите летачи на светот во најголемата воздушна трка во историјата. Дасти има огромно срце, но и два големи проблема... тој не е баш граден за брзина, а и се плаши од височини. Па така му се обраќа на еден искусен авијатичар, кој му помага на Дасти да се квалификува за натпревар против моменталниот првак на трката. Храброста на Дасти е ставена на голем испит додека тој се обидува да ги достигне височините што ги сметал за недостижни, инспирирајќи го целиот свет.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
понеделник, 1. октомври 2018
06:00 HBO2 Авиони
недела, 14. октомври 2018
18:00 FOX Movies Авиони
недела, 14. октомври 2018
18:00 FOX Movies SI Авиони
вторник, 16. октомври 2018
09:45 FOX Movies Авиони


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме