Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO 04:10
Додај аларм
Знаци - poster
РежијаM. Night Shyamalan
СцеаристM. Night Shyamalan
рејтинг6.7/10
жанрДрама
Мистерија
Научна фантастика
Трилер
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (9)

Број на коментари (-)

Знаци

Signs (2002)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(8.8/10)

Посета

2772

Содржина

Во Пенсилванија, еден огромен круг во житото е пронајден на фармата на Греам Хес, свештеник во еден мал град. Круговите предизвикуваат медиумско внимание и ја искушуваат верата на Хес додека тој се обидува да ја открие вистината.
Свештеникот Греам Хес (Мел Гибсон) ја изгубил вербата во Господ откако неговата сопруга умира во една тешка автомобилска несреќа. Тој, заедно со синот и ќерката, како и неговиот брат Мерил, се преселуваат на една фарма. Во нивните пченкарни полиња почнуваат да се појавуваат кругови, кои Греам ги отфрла како дела на вандали. Откако слушаат чудни звуци и гледаат една телевизиска репортажа за кругови во жито кои се појавуваат низ целиот свет, семејството почнува да се сомнева дека се работи за вонземски активности. Сега мораат да се држат заедно како семејство и да имаат верба за да го преживеат сето тоа и да најдат начин да избегаат од канџите на вонземските напаѓачи.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
четврток, 27. септември 2018
16:40 HBO Знаци
недела, 7. октомври 2018
21:00 FOX SI Знаци
недела, 7. октомври 2018
21:00 FOX Знаци
сабота, 13. октомври 2018
14:40 FOX SI Знаци


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме