Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
W9 23:10
Додај аларм
Тор - Мрачниот свет - poster
РежијаAlan Taylor
СцеаристChristopher Yost
Christopher Markus
рејтинг7.0/10
жанрАкција
Авантура
Научна фантастика
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (19)

Број на коментари (-)

Тор - Мрачниот свет

Thor: The Dark World (2013)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(8.3/10)

Посета

8764

Содржина

„Тор - Мрачниот свет ја продолжува филмската авантура на Тор, моќниот одмаздник, кога тој се бори за спас на Земјата и на сите девет светови од еден таинствен непријател, кој е постар и од самата вселена. По „Тор и „Одмаздници на „Марвел, Тор се бори да го врати редот во вселената, но една древна раса, предводена од Малекит, кој бара одмазда, се враќа повторно да ја втурне вселената во темнината. Соочен со непријател со кој не можат да се носат ни Один ни Асгард, Тор мора да оди на опасно и лично патување, кое повторно ќе го соедини со Џејн Фостер и ќе го присили да жртвува сѐ за да нѐ спаси сите нас.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)

Larubya

Ovo moram da vidim...ali Loki je užasan!!! Bljaaaak

Објавено 23.11.2013
1


Реприза:
понеделник, 24. септември 2018
17:00 Sky Cinema Action Тор - Мрачниот свет
вторник, 25. септември 2018
04:00 Sky Cinema Action Тор - Мрачниот свет
сабота, 29. септември 2018
15:00 HBO2 Тор - Мрачниот свет
сабота, 13. октомври 2018
16:50 HBO Тор - Мрачниот свет


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме