Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
TV1 00:50
Додај аларм
Робокап - poster
РежијаJose Padilha
СцеаристJoshua Zetumer
Edward Neumeier
рејтинг6.2/10
жанрАкција
Криминалистика
Научна фантастика
Трилер
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (10)

Број на коментари (-)

Робокап

Robocop (2014)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(7.9/10)

Посета

5907

Содржина

Во филмот „Робокап, годината е 2028, а мултинационалниот конгломерат Омни корп е во центарот на технологијата за роботика. Во странство, нивните дронови војската ги користи со години, но се забранети за полицијата во Америка. Сега, Омни корп сака да ја донесе својата контроверзна технологија на домашниот фронт, па гледа златна шанса за такво нешто. Кога грижливиот сопруг, татко и добар полицаец Алекс Марфи прави сѐ што може за да ги сузбие криминалот и корупцијата во Детроит и е критично повреден, Омни корп во тоа гледа шанса да направи полицаец кој е получовек-полуробот. Омни корп има идеја да стави Робокап во секој град, но и да заработи милијарди за своите акционери, но тие никогаш немаа една работа предвид. А тоа е дека во машината сепак има само човек.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме