Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
ITV2 19:00
Додај аларм
Лего филм - poster
РежијаPhil Lord
Christopher Miller
СцеаристPhil Lord
Christopher Miller
рејтинг7.8/10
жанрАнимација
Акција
Авантура
Комедија
Семејство
Фантастика
ДржаваАвстралија
САД
Данска
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (10)

Број на коментари (-)

Лего филм

The Lego Movie (2014)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(8.6/10)

Посета

3617

Содржина

Првиот долгометражен анимиран „Лего филм го следи Емет, обично, просечно лего фигурче кое ги следи правилата и случајно е препознаено како посебна личност (главен градежник) и како клуч за спасување на својот лего свет. Тој е вовлечен во една група која вклучува еден стар мистик и еден лего Бетмен, па тргнуваат на авантура за да спречат еден злобен тиранин да го залепи универзумот. Тоа е патување за кое Емет е безнадежно и урнебесно неподготвен. Сега судбината на светот е во неговите мали жолти рачиња. Вклучувајќи дел од најпознатите фигурчиња на лего, воведувајќи и неколку нови ликови, „Лего филм ги кани обожавателите да го искусат единствениот свет на лего каков што не е виден никогаш порано. Подгответе се за... најголемиот филм склопен досега!

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
недела, 23. септември 2018
20:00 ITV2+1 Лего филм
вторник, 25. септември 2018
10:05 HBO Лего филм
понеделник, 1. октомври 2018
14:25 HBO2 Лего филм
сабота, 6. октомври 2018
18:25 HBO PL Лего филм


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме