Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO PL 11:00
Додај аларм
Спектакуларното сега - poster
РежијаJames Ponsoldt
СцеаристScott Neustadter
Michael H. Weber
рејтинг7.1/10
жанрКомедија
Драма
Романса
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (2)

Број на коментари (-)

Спектакуларното сега

The Spectacular Now (2013)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(10.2/10)

Посета

2750

Содржина

Сатер Кили живее за сегашноста. Таму се чувствува удобно. Тој е пред матурирање, шармантен е и опседнат со себе, живее за забава, си ја сака работата во една продавница за машка облека и нема планови за иднината. Тој е потенцијален алкохоличар и секогаш пие по три големи чаши виски. Но, откако го остава девојката, Сатер се опива и се буди на еден тревник, а над него стои Ејми Финки. Таа е поинаква и е „фина девојка, која чита научна фантастика и нема момче. Додека Ејми сонува за иднината, Сатер живее во импресивната илузија за спектакуларната сегашност, а сепак тие двајца меѓусебно се привлекуваат.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
петок, 5. октомври 2018
14:40 HBO Спектакуларното сега
вторник, 9. октомври 2018
07:40 HBO PL Спектакуларното сега
недела, 14. октомври 2018
12:05 HBO Спектакуларното сега
среда, 17. октомври 2018
16:00 FOX Movies SI Спектакуларното сега


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме