Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO PL 09:15
четврток 27. септември 2018
Додај аларм
Авиони 2: Храбри пожарникари - poster
РежијаRoberts Gannaway
СцеаристRoberts Gannaway
Jeffrey M. Howard
рејтинг6.0/10
жанрАнимација
Авантура
Комедија
Семејство
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (4)

Број на коментари (-)

Авиони 2: Храбри пожарникари

Planes: Fire & Rescue (2014)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(10.0/10)

Посета

472

Содржина

„Авиони 2: Храбри пожарникари е авантуристичка комедија за новите почетоци и ни го прикажува енергичниот екипаж на елитните противпожарни авиони што го заштитуваат националниот парк „Пистон Пик. Кога познатиот воздушен тркач Дасти дознава дека моторот му е оштетен и дека можеби никогаш повеќе нема да се трка, тој мора да се префрли во светот на пожарникарите. Дасти ги здружува силите со пожарникарскиот и спасувачки ветеран, хеликоптерот Блејд Рејнџер и со неговиот храбар тим, во кој се црпачот за вода Дипер, хеликоптерот за тежок товар Виндлифтер, поранешниот воен транспортер Кеби, како и остатокот од живописната дружина на теренски возила познати како Смоукџамперс. Бестрашниот тим заедно се бори против огромни пожари, а Дасти открива што значи да се стане вистински суперхерој.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
вторник, 2. октомври 2018
06:00 HBO2 Авиони 2: Храбри пожарникари


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме