Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO2 19:00
Додај аларм
Чувари на галаксијата - poster
РежијаJames Gunn
СцеаристJames Gunn
Nicole Perlman
рејтинг8.0/10
жанрАкција
Авантура
Научна фантастика
ДржаваСАД
Обединетото Кралство
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (21)

Број на коментари (-)

Чувари на галаксијата

Guardians of the Galaxy (2014)

Гласови

Vin Diesel, Bradley Cooper

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(8.5/10)

Посета

10883

Содржина

„Чувари на галаксијата на „Марвел е динамична епска вселенска авантура, која го носи кинематографскиот универзум на „Марвел во космосот каде авантуристот Питер Квил е предмет на потера откако краде една таинствена сфера присвоена од Ронан, моќен негативец со амбиција што му се заканува на целиот универзум. За да избега од упорниот Ронан, Квил е присилен да склучи примирје со четворица очајни отпадници, ракунот што ракува со оружје, по име Рокет, Рут, хуманоидот во вид на дрво, смртоносниот и таинствен Гамора и уништувачот Дракс, кој е воден од желбата за одмазда. Но, кога Квил ја открива вистинската моќ на сферата, како и заканата што таа ја претставува за космосот, тој мора да даде сѐ од себе да ги собере своите ривали за една последна, очајничка битка во која се решава за судбината на галаксијата.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
сабота, 22. септември 2018
13:50 HBO2 Чувари на галаксијата


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме