Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
O2 03:15
четврток 14. септември 2018
Додај аларм
Душкала - poster
РежијаPhil Alden Robinson
СцеаристPhil Alden Robinson
Lawrence Lasker
рејтинг7.1/10
жанрКомедија
Криминалистика
Драма
Мистерија
Трилер
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (7)

Број на коментари (-)

Душкала

Sneakers (1992)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(7.2/10)

Посета

8906

Содржина

Мартин Бишоп го претвора своето хакерско минато во легален бизнис за заштита на податоците на компаниите. Но, кога Бишоп е уценет да врати една програма за читање на главните шифри, тој бара помош од својот тим.
Добитникот на „Оскар“, Роберт Редфорд предводи ѕвездена актерска екипа во овој високотехнолошки криминалистички трилер. Компјутерскиот експерт Мартин Бишоп (Редфорд) предводи тим од хакери-одметници помеѓу кои се и поранешен вработен во ЦИА (Сидни Поатје), еден мајстор за електронски уреди (Ден Акројд) и еден млад гениј (Ривер Феникс), како и еден слеп експерт за звуци (Дејвид Стратхејрн). Нив рутински ги најмуваат да тестираат безбедносни системи. Но, минатото на Бишоп се враќа кога владините агенти ги уценуваат „душкалата“ да спроведат тајна операција за пронаоѓање на една таинствена црна кутија. Наскоро Бишоп и неговиот тим тргнуваат на нивната најопасна задача до сега.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме