Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
TV1 00:55
четврток 14. септември 2018
Додај аларм
Ако останам - poster
РежијаR. J. Cutler
СцеаристShauna Cross
Gayle Forman
рејтинг6.8/10
жанрДрама
Фантастика
Музика
Романса
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (10)

Број на коментари (-)

Ако останам

If I Stay (2014)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(8.8/10)

Посета

11488

Содржина

Животот на Миа се менува откако една автомобилска несреќа ја става во кома. При едно вонтелесно искуство, таа мора да одлучи дали да се разбуди и да живее живот кој е различен од тој што го замислила. Изборот е нејзин, ако може да продолжи.
Миа Хол (Клои Грејс Морец) мислеше дека најтешката одлука со која ќе се соочи ќе биде дали да го следи својот музички сон во Џилијард или да следи друг пат за да биде заедно со љубовта на нејзиниот живот, Адам (Џејми Блекли). Но, тоа што требаше да биде безгрижно семејно возење менува сѐ за само еден миг, па сега нејзиниот живот е доведен во прашање. Заробена помеѓу животот и смртта во еден судбоносен ден, на Миа ѝ останува само една одлука од која не зависи само нејзината иднина туку и целокупната судбина. Филмот „Ако останам“ е заснован на истоимениот бестселер-роман.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме