Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO2 18:00
Додај аларм
Глутница - poster
АвторWiktor Piatkowski
жанрДрама
Криминалистика
ДржаваПолска
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (0)

Број на коментари (-)

Глутница

Wataha (2014)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(0.0/10)

Содржина

сезона: 1
епизода: << 5 >>

„Глутница е приказна за граничарите во Бештадските Планини, но и за едно место кое определува специфични ставови и однесувања. Приказната почнува со бомбашки напад кој ги убива граничарите што биле распоредени на Бештадските Планини. Само еден од нив преживува. При нападот, капетанот Ребров (Лешек Лихота) ги губи своите пријатели и својата љубена Ева. Чувствувајќи се збунет, тој се обидува да ја открие заднината и да дознае кој го испланирал бомбашкиот напад. И неговите команданти се решени да ја откријат вистината. Официјалната истрага е предводена од обвинителот.
Сезоната на „Глутница од шест епизоди е во режија на Касја Адамик и на Михал Газда. Во серијата играат: Лешек Лихота, Бартломеј Топа, Магдалена Поплавска, Александра Поплавска, Анджеј Жјелински, Марјан Жижил, Дагмара Бак и Мациеј Миколајцук. Томаш Аугустинек е директор на фотографија. Музиката е компонирана од Лукаш Таргош. Во серијата е користена и музика од локалниот музички состав „Толхаје.
„АТМ Група - Артур Ковалевски е извршен продуцент. Изабела Лопух е надзорен продуцент за ХБО Полска. Ентони Рут е надзорен продуцент за ХБО Европа.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Следна епизода:

петок, 21. септември 2018
18:05 HBO2 Čopor, epizoda 6.
вторник, 25. септември 2018
23:20 HBO3 Čopor 2, epizoda 1.
петок, 28. септември 2018
17:55 HBO2 Čopor 2, epizoda 1.
вторник, 2. октомври 2018
23:00 HBO3 Čopor 2, epizoda 2.
петок, 14. септември 2018
18:00 HBO2


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме