Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO2 07:15
Додај аларм
Маша и Медо - poster
АвторOleg Kuzovkov
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (1)

Број на коментари (-)

Маша и Медо

Masha and the Bear (2009)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(6.8/10)

Посета

358

Содржина

сезона: 2
епизода: << 11 >>

Следете ги многуте приказни за малото девојче по име Маша и за нејзиниот пријател, пензионираната циркуска мечка Медо. Маша е немирно тригодишно девојче кое живее во една стара железничка станица во шумата. Таа се однесува немирно, но и пријателски со сите што ќе ги запознае и постојано прави бељи. Медо е топла, татковска фигура што прави сѐ за да ја подучи својата пријателка и да внимава да не се повреди, поради што често и самиот е жртва на бељите. Иако ужива во тивкото време додека е сам, нему му недостига Маша кога таа не е во близина. Заедно со животните, Маша и Медо ја направиле шумата свој дом во којшто ги забавуваат и возрасните и децата, ги учат гледачите за креативност, верност и на вистинско пријателство.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Следна епизода:

среда, 26. септември 2018
14:40 Canal Panda Masha y el Oso 3, epizoda 10.
среда, 26. септември 2018
14:46 Canal Panda Masha y el Oso 3, epizoda 11.
среда, 26. септември 2018
14:53 Canal Panda Masha y el Oso 3, epizoda 12.
среда, 26. септември 2018
18:05 KiKa Mascha und der Bär
недела, 16. септември 2018
07:15 HBO2


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме