Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO 11:05
понеделник 17. септември 2018
Додај аларм
Кризна телефонска линија: Ветерани притиснете 1 - poster
РежијаEllen Goosenberg Kent
рејтинг7.5/10
жанрДокоментарен
Краткометражен
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (0)

Број на коментари (-)

Кризна телефонска линија: Ветерани притиснете 1

Crisis Hotline: Veterans Press 1 (2013)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(0.0/10)

Посета

261

Содржина

Се проценува дека по еден американски ветеран се самоубива на секои 80 минути. Од 2001 година, повеќе ветерани имаат умрено во самоубиства отколку во борбите во Ирак и во Авганистан. Ова е документарец за нивните приказни и за епидемијата на самоубиства.
Отворена 24 часа на ден, 365 дена годишно, кризната телефонска линија за ветерани добива повеќе од 22.000 повици месечно од ветераните од сите конфликти кои размислуваат да се самоубијат поради психолошките рани од војната и предизвиците при враќањето во општеството. „Кризна телефонска линија: Ветерани притиснете 1 ги прикажува траумите на американските ветерани, видени преку работата на обучените оператори на телефонската линија кои обезбедуваат итна интервенција и поддршка во надеж дека ќе ги спасат животите на поранешните војници.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме