Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
HBO PL 06:00
понеделник 1. октомври 2018
Додај аларм
Минус осум - poster
РежијаFrank Marshall
СцеаристDavid Digilio
Toshirô Ishidô
рејтинг7.3/10
жанрАвантура
Драма
Семејство
ДржаваСАД
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (78)

Број на коментари (-)

Минус осум

Eight Below (2006)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(9.5/10)

Посета

31542

Содржина

Тројца членови на една научна експедиција се принудени да го остават својот тим од кучиња за санки поради една ненадејна несреќа и поради опасните временски услови на Антарктикот. Кучињата 6 месеци сами се борат да преживеат...
Инспириран од вистинита приказна, „Минус осум“ претставува возбудлива акциона авантура за верноста и пријателството, која се одвива во екстремната дивина на Антарктикот. Филмот ја раскажува приказната за тројца членови на една научна експедиција: Џери Шепард, неговиот најдобар пријател, Чарли Купер и американскиот геолог Дејвис Мекларенм, кои се принудени да го остават својот тим од кучиња за санки поради една ненадејна несреќа и опасните временски услови на Антарктикот. За време на суровата, антарктичка зима, кучињата мора да се борат за преживување сами во интензивната замрзната дивина повеќе од 6 месеци, сѐ додека авантуристите не успеат да организираат спасувачка мисија.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)

jasminab

Gledala fillm, isplakala se zbog najplemenitijih bića - pasa. A sada ću još dodatno plakati zbog pokojnog Paula Walkera. Anđeoski izgled, a koliko sam pročitala, bio je i takvog ponašanja.

Објавено 06.12.2013

mikic

najbolji film na svjetu... to su prekrasna, pametna jednostavno savrsena bica... R.I.P Paul Walker..

Објавено 07.12.2013

mrsiclucija00

Oduvijek sam obožavala pse, ali nikada nisam znala da su ovako jako pametni i da se mogu tako dobro istrenirati. Film je genijalan, moj novi najdraži film.

Објавено 07.12.2013
3


Реприза:
четврток, 4. октомври 2018
15:10 HBO PL Минус осум
петок, 5. октомври 2018
07:25 HBO PL Минус осум
среда, 10. октомври 2018
04:00 HBO Минус осум
среда, 10. октомври 2018
12:25 HBO Минус осум


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме