Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
Viasat History 16:15
Додај аларм
Лудница изуми - poster
жанрДокоментарен
ДржаваОбединетото Кралство
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (0)

Број на коментари (-)

Лудница изуми

Wicked Inventions (2015)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(10.0/10)

Посета

290

Содржина

сезона: 1
епизода: << 13 >>

Запалка „зипо". Популарната запалка „зипо" е позната во светот и како дел од популарната култура. За популарноста придонела неговата употреба во Втората светска војна и во Виетнамската војна. (С1, с13)

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Следна епизода:

сабота, 22. септември 2018
02:25 Viasat History Opaki izumi 2, epizoda 8.
сабота, 22. септември 2018
02:55 Viasat History Opaki izumi, epizoda 19.
сабота, 22. септември 2018
04:50 Viasat Nat./Hist. HD Opaki izumi, epizoda 17.
сабота, 22. септември 2018
16:45 Viasat History Opaki izumi, epizoda 14.
сабота, 22. септември 2018
16:15 Viasat History


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме