Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
Viasat History 16:45
Додај аларм
Лудница изуми - poster
жанрДокоментарен
ДржаваОбединетото Кралство
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (0)

Број на коментари (-)

Лудница изуми

Wicked Inventions (2015)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(0.0/10)

Посета

252

Содржина

сезона: 1
епизода: << 14 >>

Сушење на ниски температури. Заедничко за инстант кафето и чувањето вакцини е сушењето на ниски температури кое се користи во секојдневниот живот. Знаете ли дека првпат тој процес бил употребен во Втората светска војна? (С1, с14)

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Следна епизода:

петок, 21. септември 2018
15:05 Viasat History Opaki izumi 2, epizoda 19.
сабота, 22. септември 2018
02:25 Viasat History Opaki izumi 2, epizoda 8.
сабота, 22. септември 2018
02:55 Viasat History Opaki izumi, epizoda 19.
сабота, 22. септември 2018
04:50 Viasat Nat./Hist. HD Opaki izumi, epizoda 17.
сабота, 22. септември 2018
16:45 Viasat History


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме