Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
Viasat Explore 11:50
четврток 27. септември 2018
Додај аларм
Резбарски кралеви - poster
жанрДокоментарен
ДржаваКанада
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (0)

Број на коментари (-)

Резбарски кралеви

Carver Kings (2015)

Актери

Troy MacNeill

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(10.0/10)

Посета

242

Содржина

сезона: 1
епизода: << 5 >>

Последниот спас. Пред Кен е предизвик да изрезба порта со орнаменти за одморалиште сопственост на еден од најголемите и најкомплицирани клиенти на „Пајонир". Младите резбачи се натпреваруваат за добротворна аукција.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Следна епизода:

понеделник, 24. септември 2018
23:20 Viasat Explore Kraljevi rezbarenja, epizoda 8.
вторник, 25. септември 2018
11:50 Viasat Explore Kraljevi rezbarenja, epizoda 11.
вторник, 25. септември 2018
12:10 Viasat Explore Kraljevi rezbarenja, epizoda 12.
вторник, 25. септември 2018
12:35 Viasat Explore Kraljevi rezbarenja, epizoda 13.
петок, 19. октомври 2018
22:25 Viasat Explore


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме