Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
Viasat History 14:55
понеделник 29. октомври 2018
Додај аларм
Лудница изуми - poster
жанрДокоментарен
ДржаваОбединетото Кралство
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (0)

Број на коментари (-)

Лудница изуми

Wicked Inventions (2015)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(0.0/10)

Посета

312

Содржина

сезона: 1
епизода: << 15 >>

Подморници. Иако се експериментирало низ историјата со подводни бродови и објекти, почнале да се користат масовно дури во Првата светска војна. Дознаваме за потеклото на машините за магла. (С1, с15)

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Следна епизода:

недела, 21. октомври 2018
02:55 Viasat History Opaki izumi 2, epizoda 23.
недела, 21. октомври 2018
03:25 Viasat History Opaki izumi 2, epizoda 8.
недела, 21. октомври 2018
04:40 Viasat History Opaki izumi 2, epizoda 13.
недела, 21. октомври 2018
04:55 Viasat Nat./Hist. HD Opaki izumi, epizoda 20.
понеделник, 29. октомври 2018
14:55 Viasat History


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме