Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
Viasat History 22:45
Додај аларм
Фаќање на криминалците во историјата: Приказната на форензичарите - poster
жанрРеалити шоу
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (0)

Број на коментари (-)

Фаќање на криминалците во историјата: Приказната на форензичарите

Catching History's Criminals: The Forensics Story (2015)

Актери

Gabriel Weston

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(10.0/10)

Посета

211

Содржина

сезона: 1
епизода: 1 - A Question of Identity >>

Оваа епизода е за првата истрага во која се користела ДНК за да се осуди сериски убиец и открива историски случај кој вклучува чистач од колеџ кој станал детектив.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Следна епизода:

недела, 16. септември 2018
22:45 Viasat History


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме