Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
Viasat History 22:50
Додај аларм
Хитлеровата Источна Прусија - poster
жанрДокоментарен
ДржаваГерманија
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (0)

Број на коментари (-)

Хитлеровата Источна Прусија

Hitler's East Prussia (2008)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(10.0/10)

Посета

449

Содржина

сезона: 1
епизода: << 2

Програмата е портрет на годините 1932 до 1945 во Источна Прусија, периодот во кој драматично завршило нејзиното речиси 800 годишно постоење.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Следна епизода:

четврток, 25. октомври 2018
22:30 Viasat History Hitlerova Istočna Pruska, epizoda 1.
сабота, 27. октомври 2018
14:45 Viasat History Hitlerova Istočna Pruska, epizoda 1.
сабота, 27. октомври 2018
15:35 Viasat History


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме