Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
Viasat History 06:00
Додај аларм
Лудница изуми - poster
жанрДокоментарен
ДржаваОбединетото Кралство
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (0)

Број на коментари (-)

Лудница изуми

Wicked Inventions (2015)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(0.0/10)

Посета

292

Содржина

сезона: 1
епизода: << 19 >>

Велосипед. Велосипедот е најчестото транспортно средство, но да видиме каква примена имал во војна. Ќе видиме како енергетските плочки се појавиле за првпат во војничките пакети храна. (С1, с4)

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Следна епизода:

понеделник, 24. септември 2018
02:20 Viasat History Opaki izumi 2, epizoda 16.
понеделник, 24. септември 2018
02:50 Viasat History Opaki izumi 2, epizoda 1.
понеделник, 24. септември 2018
05:35 Viasat Nat./Hist. HD Opaki izumi, epizoda 8.
понеделник, 24. септември 2018
15:00 Viasat History Opaki izumi 2, epizoda 20.
петок, 28. септември 2018
06:00 Viasat History


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме