Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
Viasat History 02:25
Додај аларм
Лудница изуми - poster
жанрДокоментарен
ДржаваОбединетото Кралство
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (0)

Број на коментари (-)

Лудница изуми

Wicked Inventions (2015)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(0.0/10)

Посета

223

Содржина

сезона: 1
епизода: << 26 >>

Гајда. Денес гајди користат музичарите почитувачи на традицијата, но гајдите се суштински дел од воената историја. Дознаваме и за потеклото на млазните авиони и на шлемовите. (С1, с11)

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Следна епизода:

вторник, 25. септември 2018
15:00 Viasat History Opaki izumi 2, epizoda 21.
среда, 26. септември 2018
02:10 Viasat History Opaki izumi 2, epizoda 10.
среда, 26. септември 2018
02:40 Viasat History Opaki izumi, epizoda 21.
среда, 26. септември 2018
04:45 Viasat Nat./Hist. HD Opaki izumi, epizoda 21.
понеделник, 29. октомври 2018
04:45 Viasat Nat./Hist. HD


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме