Најави се / Регистрирај се  
0
Јазик:
FOX Movies 16:00
понеделник 8. октомври 2018
Додај аларм
Чарлиевите ангели - poster
РежијаMcg
СцеаристRyan Rowe
Ed Solomon
рејтинг5.5/10
жанрАкција
Авантура
Комедија
Криминалистика
Трилер
ДржаваСАД
Германија
времетраење
Сподели на:Погледни го:

Ми се допаѓа! (5)

Број на коментари (-)

Чарлиевите ангели

Charlie's Angels (2000)

Ваша оценка

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
(9.3/10)

Посета

2705

Содржина

„Чарлиевите ангели“ е приказна за три детективки со боречки вештини. Натали е бубаџиката, Дилан е опасната девојка, а Алекс има стил. Тие се интелигентни, имаат разни таленти и се прекрасни.
Ангелите се прекрасни, брилијантни и секогаш се подготвени да работат за Чарли. Во оваа обработка на оригиналната телевизиска серија од 1970-тите, трите детективки, Натали (Камерон Дијаз), Дилан (Дру Баримор) и Алекс (Луси Лиу), заедно со нивниот поручник Босли (Бил Мари), мораат да осуетат една убиствена и одмаздничка завера што може да ја уништи индивидуалната приватност низ целиот свет, но може и да значи крај за нивниот шеф Чарли. Ерик Нокс (Сем Роквел), паметниот изумител на „Нокс технолоџис“, развил безбедносен софтвер за препознавање преку глас (што прецизно го имитира гласот на Чарли, меѓу другото). Тоа е револуционерно откритие за кое Ангелите почнуваат да се сомневаат дека е нешто што конкурентот Роџер Корвин (Тим Кари) би сакал да го има во своите раце.

Коментар

Само регистрираните корисници можат да додаваат коментари. Најави се или Регистрација
Претплати ме на оваа тема
Прикажи ги сите коментари (-)
0


Реприза:
понеделник, 8. октомври 2018
16:00 FOX Movies SI Чарлиевите ангели
среда, 10. октомври 2018
06:05 FOX Movies Чарлиевите ангели
среда, 10. октомври 2018
06:05 FOX Movies SI Чарлиевите ангели


Корисниците ги избрале филмовите


Имате прашање ?
Сугестија ?
Крикита ? :(

Ако имате било какви прашања во врска со ТВ распоред, потполнете го прашалникот. Одговорот стигнува веднаш!


Најави се

Корисничко име:
Лозинка:
Запомни ме